Prefabrik Havuz Yapımı Avantajları

Biyolojik gölet nedir
Biyolojik Gölet Nedir?
16 Mayıs 2019
havuz çeşitleri ve ölçüleri
Olimpik Havuz Çeşitleri ve Ölçüleri
9 Haziran 2019

Prefabrik Havuz Yapımı Avantajları

prefabrik havuz yapımı avantajları

Adından sıkça söz ettiren ve son zamanlarda en çok tercih edilen havuz türlerinden biri olan prefabrik havuz kolay ve hızlı kurulumu ile farkını ortaya koyuyor. 7 – 14 gün arasında tamamlanan prefabrik havuz yapımı zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak en kaliteli seçeneklerden biri. Havuz içi kaplaması ile birlikte gelen ve tek parça halinde kurulumuna başlanan prefabrik havuz sektörün öncü isimlerinden olmaya aday. 2000’li yılların başlangıcından beri Avrupa pazarında ilk sıralara gelen bu havuz türü ülkemizde de büyük bir yol kat etti.

 Bahçenize ya da işletmenize hızlı bir şekilde, sızdırmazlık garantisi olan prefabrik havuz ekleyerek yazın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Prefabrik Havuz Nedir?

Tek parça halinde hızlı ve kolay bir şekilde kurulan prefabrik havuzlar taşınabilir havuz olarak da tanımlanabilir. Betonarme havuzlardan farklı olarak prefabrik havuzların çelik çanakları vardır ve bu çanaklar üretici firma tarafından belirli ölçü ve kalıp dâhilinde üretilir.

Prefabrik havuz yapımı sırasında havuz içi lineer kaplama yapılır. Bu kaplama türü son zamanların en çok tercih edilen, uygun fiyatlı ve kaliteli ismidir. Eğer istenirse özel ölçülerde prefabrik havuzlar da yapılabilir.

Prefabrik Havuzun Zemininin Hazırlanması ve Montajı

Prefabrik havuz montajı öncesinde havuz için uygun görülen alan kazılır. Kazılan alanın havuz derinliğine ve ölçülerine uygun olması gerekmektedir. Zeminin alt bölümünde titizlikle çalışılması ve tümsek ve boşluk gibi engelleyici durumların bırakılmaması gerekmektedir. Bunun ardından üretilen prefabrik havuz bir tır yardımı ile ilgili alana getirilir. Havuz yükünü taşıyacak bir vinç yardımıyla tırdan alınıp kazı alanına oturtulur. Bu aşamada çok dikkatli olunmalıdır ve havuz hasar görmemelidir.

Prefabrik havuz yerleşimi sonrasında kenarlarda kalan boşluklar toprak ile kapatılır ve havuz ile kazı alanı arasındaki mesafe sıfıra indirilir.

Prefabrik Havuzların Genel Özellikleri

Prefabrik havuzların en önemli özelliği tek parça halinde olmasıdır. Bu sayede taşınması da ilgili alana yerleştirilmesi de oldukça kolay olur.

Fabrika üretimi sayesinde insan kaynaklı hatalar en aza indirilir. Üretim sonrasında test edilir ve sorunsuz bir şekilde çalışması sağlanır. Bu nedenle prefabrik havuz maliyeti hesapladığınız miktarların üzerine asla çıkmaz. Çünkü beklenmedik sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça azdır. Bu durumda başta belirlenen prefabrik havuz maliyetine sadık kalınmasına yardımcı olur. Ayrıca betonarme havuzlardaki zahmetli işlemler olmayacağından enerjinizi ve bütçenizi sadece tek bir alanda kullanabilirsiniz.

Havuzun çelik yapısı ve lineer iç kaplaması zemin hareketlerine karşı dayanıklıdır. Esnek ve dayanıklı havuz yapısı deprem ve doğal afetlere karşı direnç gösterir. Havuz içerisindeki lineer kaplama aynı zamanda gözeneksiz yapısı sayesinde hijyenik bir ortama kavuşmanızı sağlar.  Derz aralıklarında yosun oluşumu meydana gelmez.

Prefabrik havuz avantajları bununla sınırlı değildir. Sızdırmazlık özelliği sayesinde konforlu ve uzun ömürlü bir kullanım deneyimi yaşatır. Ayrıca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button