Prefabrik Havuzlar

Hem sizin hem de evinizin havası değişsin istiyorsanız bu yaz yapılacaklar listenize ‘’havuz’’ maddesini de ekleyebilirsiniz. Bu maddeler içerisinde mutlaka yer alması gereken, kolay ve pratik bir kullanım sağlayan prefabrik havuzlar aynı zamanda oldukça da uygun fiyatlarda karşınıza çıkıyor. Bütçenizi sarsmadan hayallerinizi gerçekleştirmek, yazın bunaltıcı sıcaklıklarından kaçmak ve ailenize sürpriz yapmak artık mümkün. Evinizin ya da villanızın bahçesini kendinize özel bir havuz için tasarlayın ve yaşam standartlarınızı her zaman bir adım ileriye taşıyın.

Prefabrik Havuz Nedir?

Adından belli olduğu üzere prefabrik havuz kolay taşımalı, sorunsuz monteli ve pratik bir havuz türüdür. Betonarme havuzlardaki gibi kalıp, izolasyon, sıva, kazı ve zahmetli işleri yoktur. İstediğiniz modeldeki havuz bahçenizde uygun görülen alana yerleştirilir ve bunun ardından size gönlünüzce yüzmek kalır. Çelik panel malzemeden üretilen bu havuz bazı yerlerde panel ismiyle de anılabilir. Dayanıklı yapısını çelikten alan prefabrik havuz aynı zamanda çelik malzeme sayesinde esneklik de kazanır.

Çelik panelden oluşan ana birimin üzerine liner kaplama uygulanır ve yüzde yüz sızdırmazlık ilkesi garanti altına alınır. Liner kaplama bu havuz türünün anti-bakteriyel olmasını da sağlar. Tek parça olarak üretilen havuzun renk seçimleri de önceden yapılır. İsteğinize göre mermer ve mozaik desenlerini de havuz içi kullanım için tercih edebilir, havuzunuzu seyrine doyulmayacak bir güzelliğe dönüştürebilirsiniz.

Prefabrik Havuz Nasıl yapılır?

Fabrika üretimi olan prefabrik havuz yapımı, seçilen modelin istenilen yere yerleştirilmesi ardından başlar. Öncelikle alanda havuzun ölçülerine ve derinliğine uygun bir havuz açılır. Bu işlem sonrasında özel vinçlerle havuz, kendisine açılan yere yerleştirilir. Bu yerleşme işleminde sadece kazı çalışması bir miktar zaman alır. Daha sonra gerekli ayarlamalar ve döşemeler gerçekleştirilir. Eğer havuzun konulacağı alan kazıya müsait değilse düz zemin üzerine yerleştirilen havuzlar da tercih edilebilir. Bu sayede iş yükü ve maliyet daha düşük olur.

Prefabrik Havuz Avantajları

Kurulumu kolay, hızlı ve pratik olan prefabrik havuzun beraberinde getirdiği pek çok avantaj var. Yüzde yüz oranda sızdırmazlık özelliği, zemin hareketlenmelerine olan direnci, uygun fiyatı ve dayanıklı yapısı en büyük ve önemli avantajları arasında yer alabilir. Ayrıca evinizden taşınma gibi durumunuz olduğunda aklınızın havuzunuzda kalmasına da gerek kalmaz. Prefabrik havuz avantajları arasında yer alan taşınabilirlik maddesini dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Prefabrik Havuz Fiyatları

Bütçenizi sarsmadan kendi havuzunuzu edinmek için prefabrik bahçe havuzları seçeneğine göz atabilirsiniz. Çünkü bu havuz türünde betonarme havuzlardaki gibi sıva, kalıp ve diğer külfetler yoktur. Bu da hem zamandan hem de paradan tasarruf edilmesini sağlar. İşçilik gücü de yarı yarıya düşeceğinden masraflar da azalmaya devam eder. İstediğiniz şekle ve büyüklüğü göre prefabrik havuz fiyatları değişeceği için seçiminizi ön görüşme sonrasında yapabilir, bütçenize uygun seçenekleri değerlendirerek rahat edebilirsiniz.
Call Now Button