Biyolojik Gölet Nedir?

Yüzme Havuzu Rutin Bakımı
Havuz Rutin Bakımı!
14 Mayıs 2019
prefabrik havuz yapımı avantajları
Prefabrik Havuz Yapımı Avantajları
17 Mayıs 2019

Biyolojik Gölet Nedir?

Biyolojik gölet nedir

İnsana huzur veren manzarası ile son zamanların dikkat çeken ismi haline gelen biyolojik gölet doğal ya da yapay olarak kurgulanmış özel su alanlarıdır. Aynı zamanda ekolojik gölet olarak da adlandırılır. Burada herhangi bir kimyasal kullanılmaz ve adından belli olacağı üzere tüm sistem doğal bir şekilde işler. Bu nedenle biyolojik gölet içerisinde yer alması gereken bazı bitki türleri vardır. Bahçelerde ya da parklarda tercih edilen, hoş bir görünüm sunan biyolojik göletler kendi kendini temizler.

Doğanın en saf esintilerini sizlere getirir ve stresli şehir hayatından biraz da olsa uzaklaşmanızı sağlar.

Biyolojik Gölet Nedir?

Yapay gölet sistemlerinin kullanıldığı biyolojik göletlerde alandaki mevcut su birikintileri kullanılır ya da herhangi bir alana yapay yollardan bir gölet oluşturulur. Burada doğal yollardan elde edilen bakteriler tüm düzenin işleyişinden sorumludur. Biyolojik filtre olarak adlandırılan destek üniteleri; UV filtre, aktif karbon filtre ve zeloit filtre bahsi geçen bakterilerin eseridir. Gölet içerisindeki su bu sayede bakteri barındırmaz, çamurlanmaz, berrak bir görünüm sunar. Ekolojik sistemler kendi içerisindeki işleyişine devam eder. Filtre sistemlerinin yanı sıra suyun hareket halinde kalmasını sağlayan su havalandırıcı sistemlerden de yardım alınır.

Biyolojik gölet yapımı sırasında bu sistemlerin göz ardı edilmemesi gerekir. Su havalandırma sistemi sayesinde suyun oksijen oranı yükselir, kirlilik seviyesi azalır ve biyolojik hayat sorunsuz bir şekilde devam eder. Ayrıca ulaşılmak istenen bu hareket şelaleler ile de sağlanabilir. Biyolojik gölet yapımı aşamalarında aslında doğanın taklidi vardır. Dışarıdan gelen bir el, olması gereken koşulları sağlar ve ortaya doğal düzeni içerisinde işleyen bir sistem çıkar.

Biotop Havuz Nedir?

Biotop havuz bitkilerin ve yabani yaşamın beraberinde getirdiği özelliklerden ilham alınarak tasarlanmıştır. Burada her şey doğal işleyişindedir ve amaç her zaman doğal kalmaktır. Kimyasal kullanımına gerek kalmaz. Özel biyolojik filtre sayesinde havuz duvarlarında tortu oluşumunu engellenir. Suyun kendi kendini temizlemesine yardımcı olur. Bu sayede saf kalan su kimyasallara maruz kalmayacağından çok daha sağlıklıdır. Bunun yanı sıra biotop havuz gün geçtikçe artan havuz bakım masraflarından da kurtulmanıza yardımcı olur.

 İlgili filtrenin ekipmanları çok yer kaplamaz ve bu ekipmanlar için geniş bir makine dairesine ihtiyacınız kalmaz. Suyun berraklığı korunur, mükemmel sonuçlara zahmetsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Biogöl Havuz Nedir?

Doğal çevre ile tam uyumlu olan biogöl havuz sağlıklı bir şekilde suyun tadını çıkarmanızı sağlar. Doğa ve insan dostudur. Kendi kendini temizler, kimyasallara maruz kalmanızı engeller. Burada kullanılan özel filtreleme sistemi suyun berraklığını korur. Yapay ekolojik sistem profesyonel bir şekilde tamamlanır ve bu sonucunda biogöl havuz ortaya çıkar. Bahçenizde ya da işletmenizde gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Şelale benzeri su hareketlendirici sistemler huzurlu saatler geçirmenizi sağlar.

Biyolojik Gölet Yapan Firmalar

Doğal olana özlem her geçen gün artarken Terminal Havuz ailesi olarak sizi hasret kaldığınız zamanlara götürmek için profesyonel ekinimiz ile hizmet veriyoruz. Biyolojik gölet yapan firmalararasında engin tecrübelerimiz sayesinde ilk sıradayız. Son teknolojiye sahip, doğa dostu, çevreci arıtma sistemlerimiz, özel filtrelerimiz ve peyzaj çalışmalarımız ile uzun zamandır hayalini kurduğunuz biyolojik gölete, biotop havuza ya da biogöl havuza kavuşabilirsiniz. Biyolojik gölet yapan firmamız aynı zamanda kişiye özel tasarımları ile size ve sevdiklerinize kendi doğal ortamını oluşturma şansı tanıyor. Tüm biyolojik havuz ve gölet türleri hakkında detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button