Skimmerli Prefabrik Havuzlar

Skimmer sistemli havuzlar prefabrik sistem içerisinde yer alan ve en çok tercih edilen havuz sistemlerinden biridir. Bir havuz hem skimmerli hem de prefabrik ise maliyet azalır ve kurulum en kısa sürede tamamlanır. Bu özellikleri sayesinde dikkat çeken skimmer sistemli panel havuzlar özel kapak harici malzeme gerektirmez. Zahmetli kurulum aşamaları yoktur. Hızlı bir şekilde belirlenen alana kurulumu gerçekleşir, ilgili düzenlemeler profesyonel kişilerce yapılır ve havuz kullanımına açılır.

Skimmer Sistemli Panel Havuz Nedir

Skimmer sistemli panel havuzlar aslında bir çeşit prefabrik havuzdur. Bu prefabrik havuz içerisinde tercih edilen sisteme ise skimmer denir. Skimmerli havuz sisteminde havuz içerisinde yer alan büyük parçaların filtrelendiği pencereler bulunur. Bahsi geçen bu pencereler skimmer olarak adlandırılır ve sistem adını buradan alır. Klasik havuzların alt kısmında bulunan nozul ekipmanlar skimmerli havuzda skimmer hizasında yer alır. Skimmerler ve nozullar havuz içerisinde birbirinde bakacak şekilde konumlanmaktadır. Güverte seviyesi sınır kabul edilir ve skimmer sistem buranın yaklaşık olarak 10 cm aşağına yerleştirilir. Skimmer vakum seviyesi ise havuz suyu seviyesini belirler. Skimmer sistemde havuz suyunun herhangi bir dış etmen ya da alanla teması olmaz. Havuzun motoru çalışmaya başladığı anda skimmerler suyu emerken nozullar su üflemesinde bulunur. Bu işlem sonrasındaysa skimmerler havuz suyu üzerinde biriken kiri emer, temizlik sağlar. Kendi filtresine alabildiği artıkları toplar, alamadıklarını ise filtre sistemine gönderir. Bu işlem dengeli ve düzenli olarak devam eder.

Terminal Havuz ile Panel Havuzlar

Panel havuzlar taşınması ve kurulumu kolay olan havuzlardır. Yüklü maliyetlerin geride kalmasını sağlar. Panel havuzlarda en çok tercih edilen skimmer sistem ise havuz suyunun hijyenini maksimum seviyede tutar. Bu nedenle skimmer sistemli panel havuzlar en çok tercih edilen isimlerdendir. Terminal Havuz en kaliteli skimmer sistemli panel havuzları ile yaz aylarının neşe içerisinde geçmesine yardımcı olur. Profesyonel destek sağlar.

Call Now Button