Liner Kaplama Havuzlar

Adından sıkça söz ettiren ve seramik kaplamayı hem kalitesi hem de kullanım alanlarıyla geride bırakan liner kaplama hayallerinizdeki havuza kavuşmanızı sağlar. Ayrıca liner havuz kaplaması sayesinde istediğiniz rengi ve şekli tercih etmeniz de mümkün. Geniş ürün yelpazesi sunan liner kaplama ile uzun ömürlü ve şık görünümlü havuzlara kavuşabilirsiniz.

Liner Kaplama Nedir?


150/100 kalınlığında kaliteli PVC-P malzemeden üretilen liner kaplama sızdırmazlık konusunda diğer malzemeleri geride bırakacak bir özelliğe sahip. Havuz içi kaplamasında en çok tercih edilen isim olmasının başlıca nedenleri ise dayanıklılığı, kaynak yapılabilirliği, solmayan rengi ve parçalanmalara karşı olan direnci olarak ifade edilebilir. Bu kaplama seçeneği sayesinde havuzun kullanım ömrü artar ve size de doyasıya havuz keyfi yapmak kalır. Polyser örgüsü ile iki adet PVC filmn lamine edilmesinden oluşan liner özellikle sık ve pek çok kişi tarafından kullanılan havuzlarda yüksek verim sağlar.

Liner Havuz Kaplama Nasıl Yapılır?


Havuzunuz için liner kaplama yaptırmaya karar verdiyseniz öncelikle renk ve desen seçeneklerine göz atmanız gerekir. Bu seçim ardından yapım aşamasına geçilebilir. Oldukça kolay bir şekilde montaj edilebilen liner malzeme aynı zamanda maliyet açısından da bütçenizi sarsmayacak özelliktedir. Liner havuz kaplama nasıl yapılır sorusuna bu noktadan sonra tam bir cevap verebilmek için havuz tipinizi belirtmeniz gerekir. Eğer standart ölçülere sahip villa tipi havuzunuz varsa monte işlemi tek parça olacak şekilde yapılır. Ancak havuzunuzun ölçüleri standartların dışındaysa ya da özel tasarımsa ısıl yapıştırma sistemi ile parçalar bir araya getirilir. Her işlem de herhangi bir sorun çıkarmadan, kısa sürede hallolur.

Liner Kaplamanın Avantajları


Havuz içerisine kolayca monte edilmesinin yanı sıra bu kaplama türü kullanım anında da sayısız avantajı beraberinde getirir. Geniş renk ve desen skalası da özgürce tercih yapabilmenizi sağlar. İşte havuzunuz için elde edeceğiniz avantajlar.

• Havuz türü önemli değildir. Skimmer ya da taşmalı havuzlarda kaplama rahatlıkla yapılabilir.
• Su geçirimini engelleyerek sızdırmaların önüne geçer.
• Liner kaplama havuz fiyatları seramik havuzlara oranla çok daha uygundur.
• Beton ya da çelik platformlara uyum sağlayan liner kaplama işlem aşamasında zemin farklılığından dolayı sorun çıkarmaz.
• Taşmalı prefabrik havuzlarda da bu kaplama türü rahatlıkla tercih edilebilir.
• Havuz içerisine dolan suyun meydana getirdiği basıncınca karşı liner kaplama dirençlidir.
• Anti – bakteriyel özelliği sayesinde hijyenik bir ortam sunar.
• Yıl içerisinde sürekli havuzunuzu temizlemenize gerek yoktur. Yıllık olarak yapacağınız temizlik işlemi yeterli olur ve bu sayede tasarruf edebilirsiniz.
• Soğuk havalarda meydana gelen buzlanmalar sonucunda çatlama ya da delinme gibi tahribatlar olmaz.
• UV güneş ışınlarına dayanıklı bir yapısı olduğu için havuz içi liner kaplama sürekli canlı renklerle yüzmenizi sağlar.
• Havuz içi liner kaplama sonrasında temizlik için seramik kaplamalardaki gibi havuz suyunu boşaltmak gerekmez.

 

Call Now Button