Havuz Seramiği

havuz nasıl temizlenir - havuz kimyasa bakımı
Havuz Nasıl Temizlenir?
24 Şubat 2019
havuz nasıl yapılır
Havuz Yapımı Nasıl Olur?
12 Mart 2019

Havuz Seramiği

havuz seramiği

Havuz seramiği hem görünüm hem de hijyen açısından önemli bir detaydır. Seramik döşemeler havuz konforunun artırır ve kullanım rahatlığı sağlar. Farklı renklerde ve farklı modeller olan bu seramikler tamamen sizin zevkinize göre döşenebilir. Havuz yapımı sonrasında alçı ve sıva işlemleri ardına yapılan seramik döşemesi aynı zamanda havuzunuzun kullanım ömrünü de uzatır. Modern bir görünüm için geniş bir çeşit sunan havuz seramiğinin geniş yelpazesine göz atabilirsiniz.

Havuz Seramiği Nasıl Döşenir?

Havuz kaplamaları adı altında da karşınıza çıkabilecek olan havuz seramiği döşenmesi ince bir işçilik ister. Döşeme öncesinde havuzun ölçüsü alınır ve kesim işlemleri bu ölçülere göre yapılır. Yüzme havuzu zemininden başlayıp duvarlarına kadar uzanan havuz seramiği özel yapıştırıcı karışımlarla istenilen desenlere göre dizilir. Bu işlemin süresi havuzun büyüklüğüne ve istenilen desene göre değişiklik gösterir.

Havuz Seramiği Nasıl Temizlenir?

Hijyen konusunda en büyük destekçilerinizden biri olan havuz seramiği yapacağınız temizliklerin zorlaşmasını engeller. Gözeneksiz yapıları mikroorganizmaların havuz zemininde ve duvarında yer edinmesini engeller ve bu sayede her türlü mikrop filtreleme ve klorlama işleminde çekilir. Kir birikimi ve toplanması kesinlikle yaşanmaz ve bu sayede havuz suyu her zaman berrak gözükür. Seramik yapı havuz temizliği sırasında harcanan eforu en aza indirger. Havuz filtreleri, havuz robotları ve özel kimyasallarla temizlik yapılabilir. Eğer havuz içerisi boşaltılıp manuel bir şekilde temizlik yapılacaksa seramik yapıya özel ürünlerin kullanılması gerekir.

Havuz Seramiği Fiyatları

Havuz seramiği fiyatları seçilen ürünün kalitesine ve ölçüsüne göre değişiklik gösterir. Her havuz zemini ve duvarı için aynı oranda seramik harcanmaz. Bu nedenle kesin bir fiyat almak için kendi havuzunuzun ölçülerini göz önüne getirmelisiniz. Ayrıca havuz seramiğinde tercih edilecek doku ve desenler de fiyatı etkileyen diğer faktörler arasında yer alır. Eğer havuz aksesuarları ile uyumlu bir döşeme istiyorsanız seçimlerinizi buna göre yapabilir, bütçenizi ancak bu seçimler sonrasında kesinleştirebilirsiniz. Havuzların çok daha özel ve dikkat çekici olmasını sağlayan havuz seramikleri tamamen kişisel tercihler ve ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendirilip uygulanabilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button