Havuz Çeşitleri Nelerdir?

Klasik prefabrik havuz malzemeleri
Prefabrik Havuz Nedir?
14 Mart 2019
türk hamamı
Hamam Mermeri Neye Göre Seçilmelidir?
24 Mart 2019

Havuz Çeşitleri Nelerdir?

havuz çeşitleri

Tercihe, zevke ve kullanım amacına göre birden çok havuz çeşidi vardır. Yüzmek ya da hoş bir görünüm elde etmek için havuzlar yapılabilir. Havuz yapımı öncesi bu amaçlardan hangisi içerisinde olunduğuna karar vermek gerekir. Yapım amacına göre süs ya da yüzme havuzu olarak ayrılan havuzlar aynı zamanda yapım şekillerine göre de farklılık gösterir. Örnek vermek gerekirse doğal havuzlar doğayla iç içe, fazla maliyet olmadan ve beton işçiliğine girmeden yapılırken, betonarme havuzlarda beton, mermer, kalıp, sıva gibi işçilikler gerekir. Buna benzer pek çok özellik havuzları kendi içerisinde sınıflandırıp, ayırır.

Havuz Tercihleri

Havuz tercihleri tamamen kişiseldir. Yapımından kullanımına kadar farklılık taşıyan bu çeşitlerin özelliklerine göz attıktan sonra seçim yapabilirsiniz. Eğer kısa sürede, pratik işlemler sonrasında evinizin bahçesinde yüzme havuzunuzun olmasını istiyorsanız prefabrik havuzlar sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Standart yüzme havuzu şekli ilginizi çekmiyorsa polyester havuzlara, her zaman doğallıktan yanaysanız doğal havuzlara yönelebilirsiniz. Panel ve betonarme ise diğer havuz çeşitleri isimleri arasında yer alır. Havuz tercihini sahip olduğunuz alana, kullanım sıklığınıza ve koşullarınıza göre yapabilirsiniz.

Havuz Çeşitleri ve Maliyetleri

Her havuz çeşidinin kendine özel bir kurulumu ve sistemi vardır. Bu nedenle tek bir fiyattan bahsetmek mümkün olmaz. Taşmalı havuz sistemi ayrı ekipmanlara, skimmerli havuz sistemleri ayrı ekipmanlara sahiptir. Ayrıca havuzun büyüklüğü de maliyet konusunda etkili olan diğer faktörler arasında yer alır. Bunun yanı sıra havuz filtreleri uygulaması fiyatı değiştiren diğer etmenler arasındadır. Alan araştırması yapıp, işçiliği göz önüne alarak bir havuzun maliyeti netleştirilebilir. Eğer havuz aksesuarları da eklenirse fiyat oynamaları devam eder.

 Hayalinizdeki havuza kavuşmak ve sıcak yaz günlerinde sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmek için önce kararınızı vermeniz ve sonrasında maliyet hesaplamalarına girmeniz gerekir. Bütçeniz her ne olursa olsun kendinize uygun bir havuz çeşidi bulabilir, anında istediğiniz günlere ulaşabilirsiniz. Biz Terminal Havuz ailesi olarak havuz yapımından sistemlerin döşenmesine ve gerekli düzenlemelerin yapılmasına kadar yanınızdayız. Ön görüşme yapmak ve fiyatlar hakkında kesin bir bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button