Havuz Bakımı Yapan Firmalar

havuz yapımında liner kaplama
Yüzme Havuzlarına Liner Kaplama
10 Mayıs 2019
doğal havuz yapımı ve püf noktaları
Doğal Havuz Yapımı Püf Noktaları
13 Mayıs 2019

Havuz Bakımı Yapan Firmalar

havuz bakımı yapan firmalar

Havuz bakımı ciddiye alınması gereken önemli konuların başında gelir. Tüm düzenleme ve bakım periyodları profesyonel kişilerce yapılmalı, eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. İsterseniz özel havuzunuz, isterseniz de işletmenizdeki havuzlarınız için havuz bakımı yapan firmalardan yardım alabilir, sorunsuz bir şekilde yaz aylarının tadını çıkarabilirsiniz.

Sürekli takip ve istikrar isteyen havuz bakımında ipler her zaman sizin elinizde olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar ve detaylar size havuz konforu ve hijyeni olarak geri dönüş yapacaktır.

Havuz Bakım Önerileri

Yüzme sezonunun açılmasıyla birlikte havuz bakım önerileri merak edilmeye başlanan konuların başında gelir. Havuz bakımı filtreleme sistemlerinde havuz suyu klor seviyesine kadar pek çok detayı kapsar. Havuz bakımında ve temizliğinde kullanılan ekipmanların doğru bir şekilde çalıştığından emin olunması gerekir. Kış sezonundan yaz sezonuna geçişte uzun süre kullanılmayan bir havuzun öncelikle tüm suyunu boşaltıp derzlerinin kontrol edilmesi ile bakıma başlanabilir. Eğer gerekli görülürse bu aşamada dolgu yenilenmesi yapılabilir.

Havuz bakımı makine dairesindeki ekipmanların kontrolü ve temizliği ile devam eder. Havuz içerisine su doldurulmadan önce sağlıklı bir havuz temizliği için havuz zemini ve duvarları bir robot yardımıyla ya da manuel şekilde hijyenik hale getirilir. Ayrıca havuz içi yosun önleyici ile sıvanır. Su dolumu yapıldıktan sonra ise filtreleme sistemi devreye sokulur. Havuz temizliği filtreleme sisteminin çalıştırılması ile devam eder. pH seviyesi ölçülür, klorlama yapılır. Şoklama işlemi ardından yosun önleyici tekrar devreye sokulur ve su üzerinde meydana gelebilecek kötü görünüm önlenir. Tüm değerler uygun seviyeye geldikten sonraysa havuz kullanıma açılabilir.

Havuz Bakımı Nasıl Yapılır?

Sezon başında yapılacak derinlemesine temizlik ve bakım sonrasında havuz bakımı günlük ve haftalık periyodlarda gerçekleştirilmeye devam edilir. Havuz yapımı esnasında döşenen elektrik, filtreleme ve dezenfeksiyon sistemleri çalıştırılmaya devam eder. İlgili sistemlerin çalışma düzenine ise koşullara bakılarak karar verilir. Ayrıca havuz yapımı üzerinden geçen süreye bakılarak zemin ve duvar tamiratlarının da takip edilmesi gerekir. Geçen yıllar havuz zemininde ve duvarlarında deformelerin meydana gelmesine neden olabilir.

Havuz kaplamasının ya da fayanslarının gerekirse değiştirilmesi önerilir. Havuz suyunun ısısı ve klor seviyesi ise günlük olarak takip edilmelidir. Havuz kullanımından önce (genellikle sabah erken saatlerde) havuz suyunun ölçülmesi büyük önem taşır. Bu ölçüm sonrasında gerekli kimyasallar kullanılabilir, filtreleme sistemleri devreye sokulabilir. Tüm bu aşamalar hijyenik bir yüzme suyuna kavuşmanızı sağlar. Havuz içerisinde bakteri oluşumunu önler, sizi hastalıklara karşı korur.

Havuz Bakımı hakkında daha fazla bilgi almak için “Havuz Bakımı Püf Noktaları” başlıklı makalemizi kaçırmayın!

Havuz Bakımında Kullanılan Malzemeler

Yüzme havuzu bakımı ciddiye alınması ve düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Bu nedenle konunu profesyonellerine danışmak, doğru bilgiler edinmek gerekir. Havuz suyunun üzerindeki çöp, yaprak ve benzer kirlilikler için kepçe ya da fırça kullanılabilir. Derinlemesine temizlik içinse havuz temizleme robotu tercih edilebilir.

Havuz temizleme robotu havuz içerisindeki suyu boşaltmadan maksimum hijyene kavuşmanızı sağlar. Haftalık ya da aylık olarak kullanılabilir. Havuz suyunun temiz kalması içinse kimyasallara başvurulur. pH düzenleyiciler, dezenfeksiyon ilaçları ve klor yüzme havuzu bakımının tam anlamıyla gerçekleşmesini sağlar. Havuz bakımında kullanılan malzemeler sayesinde havuzunuzun hem içini, hem dışını hem de suyunu istenilen temizlikte rahatlıkla tutabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button