Modern Havuz Çevresi Döşemeleri

sauna çeşitleri
Sauna Çeşitleri Nelerdir?
11 Nisan 2019
havuz bakımının önemi
Havuz Temizliğinin Önemi
14 Nisan 2019

Modern Havuz Çevresi Döşemeleri

havuz çevresi taş döşeme örneği

Havuz görünümüne şıklık katan modern havuz çevresi döşemeleri hem özel havuzlarda hem de işletme havuzlarında farkını ortaya koymak isteyenlerin en büyük yardımcısıdır.

Sevdiklerinizle birlikte yaz aylarını havuz kenarında geçirirken eşsiz tasarıma sahip havuz çevresi neşenize neşe katabilir. İşletmenize gelen misafirlerinizi sizi diğer işletmelerden ayıracak ve öne çıkarak olan havuz çevresi tasarımınızla büyüleyebilir, tercih sırasındaki ilk isim haline gelebilirsiniz. İşte havuz çevresi döşemelerinin büyüsü bu kadar etkili!

Havuz Çevresi Döşeme Çeşitleri

Havuz çevresi döşeme çeşitleri farklı malzemelerin kullanılmasıyla ortaya çıkmıştır. Her biri ayrı bir renge, dokuya ve desene sahiptir. Kurulum ve kullanım detayları farklılıklar içerir. Ayrıca havuz çevresi döşeme çeşitlerinin ömürleri de birbirinden farklıdır. Ahşap havuz döşemeleri başla başına bir kategoriyken taş, traverten, porselen ve seramik döşemeler ayrı bir kategoridir. Her zevke uygun bir havuz çevresi görünüme kavuşmak bahsi geçen bu isimler sayesinde mümkündür.

Ahşap Kompozit Deck Döşemeler

Doğa dostu olmasıyla dikkatleri üzerine çeken ahşap havuz döşemeleri havuz çevresinde doğal bir görünüm elde etmek isteyenlerin ilk tercihidir. Yeşilliklerle dolu bir bahçede havuz çevresini ahşap malzeme ile döşeyerek seyrine doyulmayacak güzellikteki manzaralar elde edilebilir. Ancak ahşap kompozit deck döşemeler kullanılmadan önce bazı soru işaretlerini gidermek gerekir. Ahşabın su ile temasına çekimser kalındığından bu malzemenin su temasına dayanıklı olduğunu hatırlatmak isteriz. Havuz çevresi kullanımına özel olarak üretilmiştir.

Nemli ortam malzeme üzerinde kabarma, kırılma ya da deforme meydana getiremez. Kıymık sorunu yaşanmaz. Özellikle küçük çocuğu olan aileler için idealdir çünkü zeminin kaydırmaz özelliği vardır. Yosun tutmayan ahşap yapı havuz çevresinin hijyenik olmasını sağlar. Kurulumu da oldukça kolaydır. Belirli aralıklarla bakımı yapılırsa eğer kullanım ömrü uzun olur.

Taş, Traverten, Porselen ve Seramik Döşemeler

Havuz çevresi görünümünün kusursuz olmasını isteyenler taş, traverten, porselen ve seramik döşemelerden yardım alabilir. Bu döşeme türünde seçenek çok daha fazladır. Her ana malzeme kendi içerisinde çeşitlere ayrılır ve her zevkin kendinden bir şeyler bulabileceği alternatifler sunar. Aqua park ve işletme havuzlarının kenarlarında tercih edilen, sert yapılı ve uzun ömürlü taş, traverten, porselen ve seramik döşemelerin temizliği de oldukça kolaydır.

Ürün yapısına uygun dezenfeksiyonlarla hızlıca temizlenebilir. Eğer havuz çevreniz için yapacağınız masrafın ve gireceğiniz zahmetin ilk ve son kez olmasını istiyorsanız tercihinizi taş malzemeden yana kullanabilirsiniz. Traverten, porselen ve seramik döşemeler de bu ismin ardındaki diğer alternatifler arasındadır. Bu tür döşemelerin montajında özel olarak üretilen yapıştırıcılar ya da harçla kullanılır. Montaj işlemi kullanılan yapıştırıcı malzemenin kuruması için ahşap döşemelere göre biraz daha uzun sürebilir. Uygun olan montaj ve kuruma süresi sonrasında havuz kullanıma açılır, havuz çevresi ışıltısıyla görenleri kendine hayran bırakır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button