Liner Kaplama Havuz Nasıl Yapılır?

türk hamamı
Hamam Mermeri Neye Göre Seçilmelidir?
24 Mart 2019
havuz yapımında kullanılan malzemeler
Havuz Yapımında Kullanılan Malzemeler?
29 Mart 2019

Liner Kaplama Havuz Nasıl Yapılır?

liner havuz kaplama

Liner Havuz Kaplama

Havuzlara yeni bir soluk getiren, teknolojiyle yoğurulmuş ve konforlu bir havuz kullanım deneyimi yaşanmasını sağlayan liner kaplama son dönemlerde en çok tercih edilen isimlerin başında geliyor.

Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almak, havuzunuzdan aldığınız performansı arttırmak, uzun ömürlü bir kullanım sağlamak ve temizlik sorunlarına dur demek için liner havuz kaplama yaptırabilirsiniz. Hem villa, site gibi özel havuz kullanımlarında hem de aquapark, otel gibi işletmelerde kullanılan liner havuz kaplama değişen istek ve ihtiyaçlara cevap verecek özelliklere sahiptir. Hızlı bir şekilde döşenen ve uzun yıllar havuzlara eşlik eden liner kaplama ile havuz döşemelerinde başlayan bu yeni devrime siz de dâhil olabilirsiniz.

Liner Havuz Yapımı

Saf PVC hammaddeden üretilen liner malzeme sayısız renk ve desen çeşidi ile geniş bir yelpaze sunar. Dayanıklıdır ve temizlenmesi oldukça kolaydır. Bu nedenle liner kaplama havuz yapımında akla gelen ilk isim olmaya başlamıştır. Liner havuz yapımı öncesinde kaplanacak havuzun ölçüleri alınır. Belirlenen renk ve desenlerdeki kaplama uygun ölçülerle hazırlanır. Hazır betonla ya da çelik panelle yapılabilir. Eğer çelik panel tercih edilirse işlem hızı artar. Panel yapısı ardından havuz zeminine uygun yapılı malzeme, uygun kalınlıkta döşenir. Bu işlemden sonraysa liner rayı ile asma işlemine geçilir. Liner malzeme ve ana yapı arasındaki denge kurulur, fazla hava vakumlanır.

 Havuz kenarında boşluklar kalmadan döşeme işlemine devam edilir. Havuz üzerindeki ekipmanlara özel yerler açılmadan evvel havuz içerisine 20 cm yüksekliğe kadar suyla doldurulur. Bu sayede zemin üzerinde bulunan PVC malzeme gerilir, potluklar ortadan kalkar. Bunun yanı sıra su altı lambalarının sızdırmazlığını sağlayan malzemeler mevcut alanın altına 10 cm yüksekliğinde su doldurulduktan sonra eklenir. Ekipman montajı sonrasındaysa her şeyin doğru ayarlandığına emin olunduktan sonra havuz su ile doldurulmaya başlar. Kullanım öncesinde havuz ve kaplaması hakkında kullanıcı bilgilendirilir, kısa bir eğitim verilir. Liner havuz bu işlemlerin ardından kullanıcısına takdim edilir.

Liner Kaplama Havuz Fiyatları

Kalitenin diğer adı haline gelen ve en çok talep edilen havuz kaplaması olan liner kaplama fiyatları havuz ölçülerine ve yapılan seçime göre değişiklik gösterir. Bu nedenle liner kaplama havuz fiyatları hakkında kesin bir şey söylemek mümkün olmaz. Havuza göre kullanılacak olan malzemede değişmektedir. Fiyat da değişen malzemeye göre şekillenir. Uzun ömrü sayesinde bir kez yapılandıktan sonra yıllarca kullanılabilen bu kaplama türü sizi bir daha masrafa girme zahmetinden kurtarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button